Počet záznamů: 1  

Pásová produkce služeb v oboru sociální práce

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Smutek, Martin, 1977- (autor)
  Údaje o názvuPásová produkce služeb v oboru sociální práce = Flow-production of services in social works / Martin Smutek, Hana Valová
  Dal.odpovědnost Valová, Hana (autor)
  Souběž.n.Flow-production of services in social works
  In Perspektivy sociální pedagogiky v 21. století. - S. 381-388
  Předmět.hesla sociální práce
  sociální služby
  standardizace
  kvalitativní výzkum - Česko
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotacePronikání industriální logiky produkce ("pásová" produkce) do sektoru služeb (jak komerčních, tak veřejných) je východiskem tohoto příspěvku. Odraz v sociální práci i sociální pedagogice lze vidět v podobě narůstající standardizace činnosti (s případným dopadem na nárůst procedurálního přístupu a odklon od přístupu situačního, kontextuálního). Tato standardizace činností může vést u pracovníků zaměstnaných v oboru sociální práce k pocitu "svázaných rukou" a nabourávat tak samotný rys profesionality v sociální práci (možnost samostatně rozhodovat o intervenčních krocích).
  Industrial logic of production (flow production) is more and more visible in the service sector (we can speak about bussiness services as well as social services in the public sector). There is the trend of more a more standardised work in the field of social work as well as social pedagogy. We can see it as a loose of situational approach and rise of procedural (standardised) approach. This form of standardisation of work may lead to the "bounded hands" effect. Social worker may loose their ability to decide about the case as a professionals.
  Konspekt364-1/-7 - Druhy sociální pomoci a služeb
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.