Počet záznamů: 1  

Pozdně-moderní rodina a proměny solidarity mezi generacemi

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Dvořáková, Lucie (autor)
  Údaje o názvuPozdně-moderní rodina a proměny solidarity mezi generacemi = Post-modern family and changes of solidarity between generations / Lucie Dvořáková, Kristýna Ochmannová, Monika Wohnerová, Martin Smutek
  Dal.odpovědnost Ochmannová, Kristýna (autor)
  Wohnerová, Monika (autor)
  Smutek, Martin, 1977- (autor)
  Fyz.popis1 tabulka
  Souběž.n.Post-modern family and changes of solidarity between generations
  Dostupné též v elektronické podobě
  In Sociální práce v nejisté době. - S. 97-104
  Předmět.hesla rodina
  rodinné vztahy
  mezigenerační vztahy
  solidarita
  stárnutí obyvatelstva
  sociální práce s rodinou
  sociální služby
  deinstitucionalizace
  výzkum - Česko
  Královéhradecký kraj (Česko : 2000-)
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotaceTéma rodiny je v poslední době velmi diskutované a to především v souvislosti s proměnami a vývojem, kterým procházela a v současnosti nadále prochází. Rodina jakožto významná sociální skupina, která má zásadní vliv na život jedince, je stěžejním tématem mnoha oborů. Příspěvek bude pojednávat o pozdně-moderní rodině v souvislosti s mezigenerační solidaritou a dostupností služeb pro rodiny s dětmi, kde se zaměříme na názory poskytovatelů sociálních služeb na tuto problematiku na Královéhradecku. Prezentována budou data získaná v rámci specifického výzkumu Ústavu sociální práce Univerzity Hradec Králové.
  The topic of the family has been very debated recently especially in context of changes and development that it have passed and still continues nowadays. The family as an important social group which has a major impact on live of individuals is the key topic of many specializations. Significant demographic trend, which influence current for family, intergenerational relationships and solidarity is surely an aging population. The contribution will deal with the late-modern family in the context of intergenerational solidarity and availability of services for families with children, which we will focus on the opinions about this problematics of social services providers in the Hradec Králové region. Presented the data will be acquired of the specific research of the Institute of Social Work, University of Hradec Králové.
  Konspekt364-1/-7 - Druhy sociální pomoci a služeb
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttp://www.prohuman.sk/files/XII_Hradecke_dny_vedecky_sbornik.pdf
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.