Počet záznamů: 1  

Harmonizace profesního a rodinného života v kontextu soudobých trhů práce

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Kotýnková, Magdalena, 1948- (autor)
  Údaje o názvuHarmonizace profesního a rodinného života v kontextu soudobých trhů práce = Reconciliation of professional and family life in the light of changes in the labour market / Magdalena Kotýnková
  Fyz.popis1 tabulka
  Souběž.n.Reconciliation of professional and family life in the light of changes in the labour market
  Dostupné též v elektronické podobě
  In Sociální práce v nejisté době. - S. 115-121
  Předmět.hesla trh práce - Evropa - 20.-21. století
  trh práce - Česko - 20.-21. století
  nezaměstnanost
  zaměstnanost žen
  pracující ženy
  zaměstnané matky
  rodina a práce
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotacePříspěvek předkládá základní trendy v proměnách trhu práce a jejich dopady do zaměstnanosti žen a možnosti harmonizace profesního a rodinného života. Teoretickým východiskem příspěvku jsou proměny evropského trhu práce, které jsou odrazem končící industriální éry dominující v Evropě od druhé poloviny 19. století. Mění se charakter a struktura hospodářské činnosti včetně obsahu a forem práce. Průvodním jevem probíhajících změn je nejistota zaměstnání a nezaměstnanost, která se od 90. let minulého století stává společně řešeným problémem v evropských zemích. Cílem příspěvku je vysledovat postavení českých žen na trhu práce, které čelí nezbytnosti sladit potřeby profesního růstu s potřebami své rodiny.
  The paper presents the basic trends in the labor market changes and their impact on women's employment opportunities and the reconciliation of professional and family life. The post-industrial era has brought about changes that affect economic activity and consequently the labor market. During the second half of the 20th century has changed the structure of economic activity and the nature and forms of work. Unemployment and uncertainty became a problem to be solved together the countries of the European Union since the late of 20th century. This paper aims to find out the position of women facing the need to reconcile the needs of working life with the needs of their families on the Czech labor market.
  Konspekt331 - Práce
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttp://www.prohuman.sk/files/XII_Hradecke_dny_vedecky_sbornik.pdf
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.