Počet záznamů: 1  

Princip solidarity ve vztahu veřejnosti a bezdomovců

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Barák, Vladimír (autor)
  Údaje o názvuPrincip solidarity ve vztahu veřejnosti a bezdomovců = Principle of solidarity between society and homeless people / Vladimír Barák
  Fyz.popis1 graf
  Souběž.n.Principle of solidarity between society and homeless people
  Dostupné též v elektronické podobě
  In Sociální práce v nejisté době. - S. 148-155
  Předmět.hesla bezdomovectví
  bezdomovci
  solidarita
  veřejné mínění
  mediální obraz - Česko - 2015
  výzkum - Česko - 2015
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotacePříspěvek se zabývá otázkou mírou solidarity veřejnosti s lidmi bez domova. Mapuje názory objevující se v mediálním prostoru a v mezilidské komunikaci, přičemž za nejhlasitější lze označit dva protichůdné, kterými se blíže zabývá. První názor převládá ve veřejné diskuzi: lidé bez domova si za svou situaci mohou sami, a proto si pomoc si nezaslouží. Měli by tedy nést veškeré důsledky sami a je pro společnost legitimní je za tuto vinu trestat. Druhý názor pak zastává mimo jiné i řada expertů: bezdomovectví je důsledkem tlaku vnějších okolností, kterým lidé v zásadě nemohou anebo neumějí čelit, stávají se obětí destruktivních vnějších vlivů a zaslouží si proto bezpodmínečnou pomoc. Příspěvek argumentuje oba názory a snaží se najít průsečík v rámci národohospodářského pojetí problematiky bezdomovectví.
  Paper is about amount of public solidarity with people without home. It maps opinions in media space and in interpersonal communication, while loudest are heard two contradictory, which is deeply analyzed. First opinion prevails in public debate: homeless people considered themselves to be on street and so they dont deserve help. So they should bear the consequences alone and its legitimate to punish them because of it. The second opinion, in which believes many experts for example, says that homelessness is result of appearances pressure, which are people not able to face and they become a victims of destructive external influences and they deserve to unconditional help. Paper argues both opinions and try to find a intersection within national economic conception of homeless issue.
  Konspekt364 - Sociální problémy vyžadující podporu a pomoc. Sociální zabezpečení
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttp://www.prohuman.sk/files/XII_Hradecke_dny_vedecky_sbornik.pdf
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.