Počet záznamů: 1  

Sociální dimenze kvality života osob s mentálním postižením v chráněném bydlení

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Kasáčková, Jana (autor)
  Údaje o názvuSociální dimenze kvality života osob s mentálním postižením v chráněném bydlení = The social dimension of quality of life for people with mental disabilities in sheltered housing / Jana Kasáčková, Zdeňka Kozáková
  Dal.odpovědnost Kozáková, Zdeňka, 1977- (autor)
  Fyz.popis5 grafů
  Souběž.n.Social dimension of quality of life for people with mental disabilities in sheltered housing
  Dostupné též v elektronické podobě
  In Sociální práce v nejisté době. - S. 170-179
  Předmět.hesla osoby s mentálním postižením
  kvalita života - sociální aspekty
  chráněné a podporované bydlení - Česko
  výzkum - Česko
  Zlínský kraj (Česko : 2000-)
  Moravskoslezský kraj (Česko : 2000-)
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotacePříspěvek se zabývá sociální dimenzí kvality života u uživatelů s mentálním postižením z chráněných bydlení ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Kvalita života je multidimenzionální koncept, který si získal během posledních let značnou pozornost. Je využíván především k hodnocení osobní spokojenosti, jako ukazatel kvality služeb a úspěchu. Dotazník kvality života (QoLQ) od Shalocka, Keitha (1993) zjišťující kvalitu života v jednotlivých oblastech: spokojenost; schopnost/produktivita; možnost rozhodovat se/nezávislost; sociální sounáležitost/zapojení do komunity, byl aplikován u 50 probandů s mentálním postižením. Dílčí výsledky výzkumu mohou posloužit pracovníkům v sociální oblasti jako motivační činitel pro další práci v oblasti podpory a posilování kompetencí uživatelů chráněných bydlení a jejich plynulé integraci do naší společnosti.
  The paper deals with the social dimension of quality of life for people with mental disabilities from sheltered housing from Zlin and Moravian-Silesian region. Quality of life is a multidimensional concept that has gained considerable attention in recent years. It is used primarily to evaluate personal satisfaction, as a quality indicator of service and success. Quality of Life Questionnaire (QoLQ) from Shalock, Keith (1993) established the quality of life in various areas: satisfaction; ability / productivity; ability to make decisions / independence; social solidarity / community engagement, was applied to 50 people with mental disabilities. The partial results of the research can serve workers in the social sector as a motivating agent for further work in the promotion and strengthening the competencies of users of sheltered housing, and their smooth integration into our society.
  Konspekt364-1/-7 - Druhy sociální pomoci a služeb
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttp://www.prohuman.sk/files/XII_Hradecke_dny_vedecky_sbornik.pdf
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.