Počet záznamů: 1  

Corporate Governance v sociálním podnikání

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Sovová, Olga (autor)
  Údaje o názvuCorporate Governance v sociálním podnikání = Corporate Governance within the framework of social enterpreneurship / Olga Sovová
  Fyz.popis3 schémata
  Správný názevCorporate Governance within the framework of social entrepreneurship
  PoznámkyChyba v názvu článku
  Dostupné též v elektronické podobě
  In Sociální práce v nejisté době. - S. 190-197
  Předmět.hesla řízení a správa společností
  řízení a správa společností - právní aspekty
  sociální podniky
  identita organizace
  kultura organizace
  image organizace
  branding
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotacePříspěvek se zabývá pojmem corporate governance a jeho významem po rekodifikaci soukromého práva. Úvodní část shrnuje nejdůležitější mezníky ve vývoji pojmu. K aktuálním otázkám se v sociálním podnikání a při poskytování sociálních služeb řadí vytváření korporátní identity, korporátní kultury a budování korporátní značky i image. Právní problematika je analyzována jak z pohledu doktrinálního, tak judikatorního a praktického. Příspěvek poukazuje na právní specifika odpovědnosti řádného hospodáře v sociálním podnikání.
  The paper deals with the notion of corporate governance and its significance after the re-codification of private law. The introductory part summarises the most important milestones during the development of the notion. The creation of corporate identity, corporate culture and development of corporate brand and image belong to the topical issues of social entrepreneurship and social services. Legal problems are analysed from the doctrinal point of view as well as case-law and practice based approach. The paper points out legal particularities of social entrepreneurship and due diligence.
  Konspekt005 - Management. Řízení
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttp://www.prohuman.sk/files/XII_Hradecke_dny_vedecky_sbornik.pdf
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1