Počet záznamů: 1  

Potřeby v oblasti bydlení u rodin s dětmi žijících na ubytovnách v Ostravě

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Krausová, Anna (autor)
  Údaje o názvuPotřeby v oblasti bydlení u rodin s dětmi žijících na ubytovnách v Ostravě = Housing needs of families with children living in hostels in Ostrava / Anna Krausová, Monika Ottová, Richard Palatý
  Dal.odpovědnost Ottová, Monika (autor)
  Palatý, Richard (autor)
  Souběž.n.Housing needs of families with children living in hostels in Ostrava
  In Sociální práce v nejisté době. - S. 108-113
  Předmět.hesla rodiny s dětmi - Česko
  bydlení - Česko
  ubytovny - Česko
  výzkum - Česko - 2015
  Ostrava (Česko)
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotacePříspěvek prezentuje výsledky terénního výzkumu (SGS3/FSS/2015), který byl realizován Fakultou sociálních studií Ostravské univerzity v Ostravě v období červenec - září 2015 a jehož cílem bylo analyzovat faktory, které vedou rodiny s dětmi k životu na ubytovně a zjistit, jaké mají rodiny s dětmi potřeby v oblasti bydlení. Terénní výzkum byl zaměřen na nízkopříjmové rodiny s dětmi žijící na ubytovnách (dle typologie ETHOS se jedná o osoby bez bytu) na území Statutárního města Ostrava. Pro účely výzkumu byla zvolena kvalitativní výzkumná strategie, metoda osobní případové studie a technika polostrukturovaného rozhovoru. Terénní výzkum byl rovněž zaměřen na zjištění, jakým způsobem chtějí rodiny s dětmi svou situaci v oblasti bydlení řešit a jak hodnotí své možnosti na získání bydlení. Bydlení na ubytovnách pro rodiny s dětmi znamená velikou nejistotu. Majitelé ubytoven mohou nežádoucí ubytované z ubytovny kdykoli vykázat a to bez udání důvodů a poskytnutí náhradního ubytování. Nejistotu pro rodiny s dětmi žijící na ubytovnách přináší k roku 2015 novela Zákona o pomoci v hmotné nouzi, dle které je možné vyplácet doplatek na bydlení provozovatelům ubytoven jen za souhlasu příslušné obce. Pro mnohé rodiny s dětmi, které nemají na území příslušných obcí trvalý pobyt, tato podmínka může znamenat ohrožení bezdomovectvím.
  The article presents a results of research (SGS3/FSS/2015) carried out by the Faculty of Social Studies University of Ostrava in the period July - September 2015. Its aim was to analyse the factors that lead families with children to live in a hostels and find out what housing needs have families with children in housing area. Field research was focused on low-income families with children living in hostels within the City Ostrava. For the purpose of this research was utilised a qualitative research strategy, method a personal case study and technique of semi-structured interview. Research was aimed at finding, how want families deal their housing situation and how assess their chances of obtaining housing. Living in a hostels means for families with children great uncertainty. Owners of hostels may terminate the accommodation agreement without reasons, may not offer alternative accommodation. Uncertainty for families with children living in hostels brings in the year 2015 amendment of the Law on assistance in material need, according to which it is possible to pay a supplement for housing to owners of the hostels only with the agreement of the local municipality. For many families that do not have in municipality permanent residence may this condition mean risk of, the territories of the municipal residency condition may be at risk of homelessness.
  Konspekt365 - Požadavky na bydlení a jejich uspokojování
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1