Počet záznamů: 1  

Specifika neformální péče a její úskalí

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Stránská, Martina (autor)
  Údaje o názvuSpecifika neformální péče a její úskalí = Specifics of informal care and its pitfalls / Martina Stránská, Lucie Samková, Zuzana Truhlářová, Alena Vosečková
  Dal.odpovědnost Samková, Lucie (autor)
  Truhlářová, Zuzana (autor)
  Vosečková, Alena, 1952- (autor)
  Souběž.n.Specifics of informal care and its pitfalls
  In Sociální práce v nejisté době. - S. 207-212
  Předmět.hesla domácí péče
  domácí péče - analýza
  péče o seniory
  deinstitucionalizace
  pečovatelé
  sociální služby
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotaceProblematika péče o staré a bezmocné lidi je v dnešní době velmi aktuální. V České republice vláda veřejně deklaruje záměr přesunout tuto péči z institucionální formy do péče domácí, tedy odehrávající se v domácím prostředí seniora. Neformální péče se tak stává velmi diskutovaným tématem. Z tohoto důvodu je na ÚSP v rámci projektu SPEV řešena problematika neformálních pečovatelů s cílem posoudit faktory, které nejvíce zatěžují tuto formu péče o seniory a mohou tak vést k syndromu vyhoření pečujících. Náš příspěvek vychází z 1. části projektu - seznámení s charakteristikami laické péče a na základě rešerše z aktuálních literárních pramenů ukázat úskalí vyplývající z psychosociálních, vztahových a finančních aspektů v kontextu výkonu sociální práce.
  The issue of care for elderly and helpless people has been a current topic. In the Czech Republic, the government publicly declares intention to move this care from institutional form of care to the home care, which takes place at the senior's home environment. The informal care thus becomes a very hot debated topic. For this reason, at the Institute of Social Work under the terms of the project which is called Specific Research there is the issue of informal caregivers being solved with the aim to consider the factors which burden this form of care for seniors and can lead to the burnout syndrome of caregivers. Our contribution is based from the first part of the project - introduction with the characteristics of the informal care and based on research of current professional sources to show the pitfalls resulting from psychosocial, relational and financial aspects in the context of social work.
  Konspekt364-1/-7 - Druhy sociální pomoci a služeb
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1