Počet záznamů: 1  

Deinstitucionalizace sociálních služeb pro seniory na Královéhradecku

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Wohnerová, Monika (autor)
  Údaje o názvuDeinstitucionalizace sociálních služeb pro seniory na Královéhradecku = The deinstitutionalization process of social services for seniors in the Hradec Králové region / Monika Wohnerová, Martin Smutek
  Dal.odpovědnost Smutek, Martin, 1977- (autor)
  Souběž.n.Deinstitutionalization process of social services for seniors in the Hradec Králové region
  In Sociální práce v nejisté době. - S. 219-226
  Předmět.hesla péče o seniory - Česko
  sociální práce - Česko
  sociální péče - Česko
  zdravotně-sociální péče - Česko
  komunitní práce - Česko
  deinstitucionalizace - Česko
  výzkum - Česko - 2015
  Královéhradecký kraj (Česko : 2000-)
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotaceProces deinstitucionalizace patří mezi nejvýraznější trendy v oblasti poskytování sociálních služeb v posledních letech. Pozornost je mu věnována nejen proto, že zvyšuje kvalitu života seniorů, ale také ho lze vidět jako možné řešení budoucího nárůstu potřebných lidí, jež s sebou přinese demografické stárnutí populace. Příspěvek pojednává o transformaci rezidenční péče v péči komunitní a o názorech poskytovatelů sociálních služeb na tuto problematiku na Královéhradecku. Ti se vyjadřovali zejména k dostatečné kvalitě a dostupnosti sociálních služeb pro seniory v této oblasti, k roli komunitního plánování i k samotnému procesu a případným překážkám, které brání v rozvoji deinstitucionalizace.
  The deinstitutionalization process has been recently considered as the major trend in the field of the provision of the social services. This process is emphasized for the reason that enhances the quality of seniors' life as well as has a potential to solve the anticipated increase of people in need, which is one of the side effects of the inevitable population ageing. This paper deals with the transformation of a residential care into a community care and opinions of the social services providers about this issue in the Hradec Králové region. Providers mainly addressed the sufficient quality and availability of social services aimed at seniors inhabiting this region, role of the community planning and also the process of deinstitutionalization and possible obstacles impeding its development.
  Konspekt364-1/-7 - Druhy sociální pomoci a služeb
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1