Počet záznamů: 1  

K trestněprávní ochraně dětí před sexuálními delikty

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Mitlöhner, Miroslav, 1936- (autor)
  Údaje o názvuK trestněprávní ochraně dětí před sexuálními delikty = On the protection of children from sexual crimes from the perspective of criminal law / Miroslav Mitlöhner
  Souběž.n.On the protection of children from sexual crimes from the perspective of criminal law
  In Sociální práce v nejisté době. - S. 427-431
  Předmět.hesla sexuální trestné činy - Česko
  trestné činy proti dětem - Česko
  děti jako oběti trestných činů - Česko
  trestní právo - Česko
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotaceÚčelem trestního zákona je ochrana společnosti a jednotlivce před pachateli trestných činů. Názory na to co je a co není trestným činem se mění podle způsobu ohrožení. V oblasti trestněprávní ochrany lidské sexuality přestala být trestným činem homosexualita, přes veškerou kontroverznost zůstává trestným činem incest, nedávno byl trestní čin zákon doplněn o skutkovou podstatu navazování nedovolených kontaktů s dítětem (§ 193b tr. zák.). Na druhé straně institut souhlasu poškozeného vylučuje protiprávnost a to i sexuálně motivovaných trestných činů.
  The purpose of criminal law is to protect society and individuals from criminal offenders. The views on criminality of certain acts are changing. In the area of human sexuality homosexuality ceased to be regarded as a criminal offence, on the other hand, despite controversies, incest is still unlawful. Recently was this offence appended by the offence of establishing forbidden contacts with a child (§ 193b Crim. law). On the other hand, the institute of the consent of a damaged party rules out illegality, even in the case of sexually motivated offences.
  Konspekt343 - Trestní právo
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1