Počet záznamů: 1  

Pojem cena obvyklá a její využití v podnikatelské praxi

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Hálek, Vítězslav, 1965- (autor)
  Údaje o názvuPojem cena obvyklá a její využití v podnikatelské praxi = The term standard price and its usage in the business practice / Vítězslav Hálek
  Fyz.popis2 schémata, 1 tabulka
  Souběž.n.Term standard price and its usage in the business practice
  Dostupné též v elektronické podobě
  In Hradecké ekonomické dny. - S. 69-76
  Předmět.hesla ceny
  oceňování majetku
  ekonomický výzkum - Česko
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotaceCena obvyklá je odborným pojmem, který patří především do slovníku znalců a odhadců majetku, v praxi s ním ale pracuje celá řada dalších profesí. Díky vyšetřování ekonomických trestních kauz se cena obvyklá stala pojmem často skloňovaným v médiích. Z praxe vyplývá, že se při oceňování daleko častěji pracuje s pojmem cena tržní. Z toho mohou vyplynout otázky, proč existují dva zdánlivě se překrývající pojmy, jaký je podíl ocenění cenou obvyklou v porovnání s ostatními hodnotami, jaký je vztah ceny obvyklé k tržní ceně a jakými metodami lze ceny obvyklé stanovit. Za účelem poskytnutí odpovědí na tyto otázky jsem provedl průzkum ve znalecké praxi týkající se nejfrekventovanějšího účelu ocenění a typického objednatele ocenění cenou obvyklou.
  Term standard price appears in Czech legal order for more than 20 years. However in detail is standard price described only in Property Valuation Act. In recent years there is an effort to unify interpretation of this term, but also adjust valuation practice of setting a standard price and its usage. Last changes have been made in connection with extensive recodification of civil and business law that became effective January 1st 2014. Is it possible to understand this adjustment as efficient for achievement of set goals or is it another step leading to long-demanded acceptance of Czech valuation standards, that would give clear rules for all areas of valuation and on which basics it could be possible to quit concept of standard price according to a specific act?
  Konspekt33 - Ekonomie
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttp://fim2.uhk.cz/hed/data/proceedings_2016_2.pdf
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1