Počet záznamů: 1  

Dvojstupňový systém opatření pro zefektivnění řízení krajů

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Havránek, Jan (autor)
  Údaje o názvuDvojstupňový systém opatření pro zefektivnění řízení krajů = The two-level system of measures for the improvement of regional management efficiency / Jan Havránek
  Fyz.popis1 schéma, 4 tabulky
  Souběž.n.Two-level system of measures for the improvement of regional management efficiency
  Dostupné též v elektronické podobě
  In Hradecké ekonomické dny. - S. 77-83
  Předmět.hesla Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost
  management veřejné správy - Česko
  veřejná správa - Česko
  územní správa - Česko
  územní samospráva - Česko
  výzkum - Česko
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotaceV zájmu zefektivnění veřejné správy Česká republika přistoupila k zavedení Strategie realizace Smart Administration v období 2007 – 2015 (dále také "Strategie SA"), jejímž hlavní cílem je zefektivnění fungování veřejného sektoru. Článek se zaměřuje na představení návrhu systému opatření pro zefektivnění řízení regionů na úrovni krajských úřadů, přičemž se autor zaměřil na taková opatření, která byla podporována z prostředků Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Na ni pak navazuje dokument Strategický rámec rozvoje veřejné správy České republiky pro období 2014 – 20120 (dále tak Strategický rámec), přičemž oba dokumenty významně akcentují možnost podpory zavádění manažerských opatření pro řízení organizací veřejné správy z evropských fondů. Pro přesné, cílené a účelné nastavení projektů identifikovaných v oblasti modernizace fungování veřejné správy včetně regionální úrovně je žádoucí nastavení všech parametrů projektů a jejich aktivit zaměřených na zefektivnění fungování organizací veřejné správy v konsensu s podmínkami Strategie SA i Strategického rámce.
  The main objective of this article is to present the two-level design of measures for the improvement of regional management efficiency. In the first phase, this system was designed as three-level system using the multicriteria analysis including the identified needs and requirements of regions for management efficiency and effectiveness, costs of these measures and their economic and non-economic benefits measured by SROI. The initial system was consequently transformed into the two-level system based on the research results and literary research including the grouping of individual measures or methods, reducing of redundant measures and untroducing several new management methods or measures accordingly to consistency with strategic documents for the Czech public administration.
  Konspekt35.07 - Organizace a řízení veřejné správy
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttp://fim2.uhk.cz/hed/data/proceedings_2016_2.pdf
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.