Počet záznamů: 1  

Controlling a metoda neustálého zlepšování

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Kruml, Lukáš (autor)
  Údaje o názvuControlling a metoda neustálého zlepšování = Controlling and continuous improvement / Lukáš Kruml, Josef Novotný
  Dal.odpovědnost Novotný, Josef (autor)
  Fyz.popis2 schémata
  Souběž.n.Controlling and continuous improvement
  Dostupné též v elektronické podobě
  In Hradecké ekonomické dny. - S. 118-124
  Předmět.hesla controlling
  management inovací
  znalostní management
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotaceStále častějším trendem manažerských systémů, zejména u malých a středních podniků, je dnes implementace controllingu nebo alespoň jeho základních principů. Controlling lze prakticky aplikovat na jakékoli firemní oblasti a velikost jeho přínosu pak závisí především na vhodném propojení s dalšími používanými manažerskými nástroji. Vhodnost a možnosti využití controllingu v organizaci ve spojení s integrovaným managementem a zejména tzv. neustálým zlepšováním, jako jednoho z jeho základních principů, jsou tématem tohoto příspěvku. Cílem článku je rozebrat a zhodnotit možné využití controllingových procedur při podnikovém řízení ve vztahu k integrovanému managementu z pohledu neustálého zlepšování, jako klíčového principu managementu jakosti, BOZP a environmentálního managementu.
  Paper deals with controlling as one of the most important tools (approaches) of corporate management. It analyzes the possibilities of use of controlling to promote continuous improvement as one of the basic principles of integrated management. It also shows the connection of controlling system with individual phases of Deming PDCA cycle and the importance of controlling process in creation and sharing of data, information and knowledge. The graphic model shows the mutually, synergicly beneficial linking of controlling and basic methods of management changes, such as Kaizen, Lean and Reengineering, which together support the principle of continuous improvement.
  Konspekt005 - Management. Řízení
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttp://fim2.uhk.cz/hed/data/proceedings_2016_2.pdf
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1