Počet záznamů: 1  

Klíčová kompetence s kulturními, uměleckými či estetickými aspekty a její pojetí či absence v kurikulech ČR a SR

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Černá, Libuše (autor)
  Údaje o názvuKlíčová kompetence s kulturními, uměleckými či estetickými aspekty a její pojetí či absence v kurikulech ČR a SR / Libuše Černá
  In Pedagogická diagnostika a evaluace 2016. - S. 55-63
  Předmět.hesla estetická výchova
  umělecká výchova
  kurikulum
  klíčové kompetence
  vzdělávací programy
  gymnázia - Česko
  gymnázia - Slovensko
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotaceAutorka v příspěvku nahlíží na klíčové kompetence v kontextu obecných cílů všeobecného vzdělávání vyššího sekundárního stupně. Soustředí se na kurikulární dokumenty čtyřletých gymnázií v ČR a SR na státní úrovni a dotýká se pojetí či absence klíčové kompetence s kulturními, uměleckými či estetickými aspekty. Odkazuje na Evropský referenční rámec a jeho 8. klíčovou kompetenci tzv. "Kulturní povědomí a vyjádření" jakožto výchozí inspiraci pro vymezení klíčové kompetence s aspekty kulturními, uměleckými či estetickými v kurikulech ČR.
  The author explores the key competences in the context of the objectives of general education upper secondary level. The author focuses on the curricula of four-year grammar public schools in Czech Republic and Slovakia. Touches the concept and the absence of key competencies with the cultural, artistic or aesthetic aspects. The contribution refers to Europian framework and its 8th key competence "Cultural awareness and expression" as it is main inspiration for defining key competencies with cultural, artistic and esthetic aspects in Czech curriculas.
  Konspekt373.5 - Střední školy
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1