Počet záznamů: 1  

Význam starostlivosti o ľudské pozostatky vo vybraných neapolských kostniciach

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Maiello, Giuseppe, 1962- (autor)
  Údaje o názvuVýznam starostlivosti o ľudské pozostatky vo vybraných neapolských kostniciach = The meaning of taking care of human remains in selected Neapolitan ossuaries / Giuseppe Maiello
  Souběž.n.The meaning of taking care of human remains in selected Neapolitan ossuaries
  In Kumšt (k) smrti z kulturologických priezorov. - S. 35-41
  Předmět.hesla smrt
  očistec
  lidská duše
  antropologie náboženství
  kostnice - Neapol (Itálie)
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotaceStudie prezentuje vývoj a význam tzv. kultu duše v očistci, který se vyvíjel a částečně ještě přetrvává v podzemí dvou kostelů a v jedné kostnici v Neapoli. Jedná se o novodobý kult mrtvých, spojený pravděpodobně s negativními ekonomickými konjunkturami typickými pro město Neapol, který odporuje přikázání představených katolické církve. Přístup ke studiu tohoto fenoménu bude obecně antropologickým ohledem nato, co Claude Lévi-Strauss nazýval "implicitní mytologie", t.j. mytologie, která existuje pouze na úrovní náčrtů a vedlejších narativ.
  The study describes the development and significance of the so-called Cult of the souls in Purgatory, which developed and still partly persists in the crypts of two churches and one ossuary in Naples. It is a modern cult of the dead, probably associated with the economic decadence typical in the city of Naples, which contradicts the commandments of the Catholic Church. The approach to study this phenomenon is generally anthropological, with regard to what Claude Lévi-Strauss called "implicit mythology", ie., a mythology that only exists on the level of drawings and subsidiary narratives.
  Konspekt39 - Kulturní antropologie. Etnologie. Etnografie
  Země vyd.Slovensko
  Jazyk dok.slovenština
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1