Počet záznamů: 1  

"Mít mrtvolu" (Konfrontace profesionála se smrtí)

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Záhlaví-jméno Maierová, Jana (autor)
  Údaje o názvu"Mít mrtvolu" (Konfrontace profesionála se smrtí) = "To have a corpse" (Professional confrontation with the death) / Jana Maierová
  Souběž.n."To have a corpse" (Professional confrontation with the death)
  Další variantní názvyTo have a corpse (Professional confrontation with the death)
  In Kumšt (k) smrti z kulturologických priezorov. - S. 131-134
  Předmět.hesla smrt
  obranné mechanismy ega
  psychická traumata
  psychická odolnost
  integrovaný záchranný systém
  empirický průzkum - Česko
  Forma, žánr články ze sborníku
  AnotacePředmětem příspěvku bude interpretace smrti jako socio-kulturního fenoménu. Zvláštní pozornost bude věnována tomu, jak se příslušník integrovaného záchranného systému vyrovnává se smrtí, se kterou je při výkonu služby konfrontován. Na základě výstupů empirické sondy provedené autorkou budou popsány vyrovnávací strategie a obranné mechanismy respondentů sloužících u stálé výjezdové skupiny služby kriminální policie a vyšetřování České republiky. Současně je zdůvodněna potřeba relevantní odborné psychologické pomoci, dále je nastíněna její současná forma, kterou mají příslušníci k dispozici. Na závěr je poukázáno na její možné bariéry, které byly v rámci výzkumného šetření odhaleny.
  The subject of the post will be a theoretical and empirical analysis, and interpretation of death as a socio-cultural phenomenon. Special attention will be given to how professional coping with death, with which is confronted in the performance of services. On the basis of empirical probe, which was discovered by author, there will be described coping strategies and defense mechanism of respondents, who serve at permanent crew of the Criminal Police and Investigation Czech Republic. At the same time there will be given reasons for need of relevant, specialized psychological help, also there will be outlined its current state, which is available to members. Finally, there will be highlighted its possible barrierers, which were discovered within the research.
  Konspekt159.92 - Vývojová psychologie. Individuální psychologie
  Země vyd.Slovensko
  Jazyk dok.čeština
  DatabázeČlánky
  Odkazy - Zdroj.dok.
  článek

  článek

Počet záznamů: 1