Number of the records: 1  

Chvalozpěv dialogu učitelských osobností

 1. Článek! Pro signaturu klikni na odkaz In
  Main entry-name Lepilová, Květuše, 1933- (author)
  Title statementChvalozpěv dialogu učitelských osobností : (ke spolupráci s Oldřichem Richterkem a k odkazu Miloslava Jehličky) / Květuše Lepilová
  In Dialog kultur VIII. - S. 253-259
  Subj. Headings Richterek, Oldřich, 1940-
  Jehlička, Miloslav, 1921-2001
  filologové - Česko - 20.-21. století
  rusisté - Česko - 20.-21. století
  pedagogové - Česko - 20.-21. století
  rusistika
  ruská literatura
  Form, Genre články ze sborníku
  AnnotationPříspěvek k životnímu výročí profesora Oldřicha Richterka připomíná význam, který v určování hodnot ruské literatury mají ti badatelé, kteří je zároveň výtečně předávají vysokoškolským studentům, budoucím učitelům v praxi. Vytvářejí tak teoretické základy literatury i zájem čtenáře uměleckého textu. Předním představitelem etapy 2. pol. 20. století na českých školách byl Miloslav Jehlička, jeho pokračovatelem je i Oldřich Richterek.
  The anniversary of Professor Oldřich Richterek recalls the importance of those scholars determining the values of Russian literature who are also excellent in forwarding it to university students, future teachers in practice. Thus they create theoretical foundations of literature and the interest of the reader of a literary text. The leading representative of the second half of the 20th century at Czech schools was Miloslav Jelička, his succesor is also Oldřich Richterek.
  Conspect80 - Filologie
  929 - Biografie
  CountryČesko
  LanguageCzech
  DatabaseArticles
  References - Source document
  article

  article

Number of the records: 1